Collagen NITHYA Type I

nitia

Kolagen to młodość ...  to cennym sojusznik w każdej strategii przeciwstarzeniowej.

Podawanie kolagenu naturalnej substancji biorestrukturyzującej – powoduje stopniowe redukowanie oznak starzenia skóry twarzy i ciała.

 

Podawany kolagen w celach leczniczych musi mieć określoną charakterystykę oraz musi być absolutnie czysty i bezpieczny, aby można było uniknąć przeciwwskazań i  zagwarantować same korzyści. Nie ma wątpliwości, że kolagen jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry twarzy i ciała.

 

 

Kolagen jest włóknistym białkiem, którego duże ilości znajdują się w macierzy pozakomórkowej. Obecnie znanych jest 28 różnych rodzajów kolagenu. Kolagen typu I występuje w bardzo dużej ilości w skórze właściwej, gdzie stanowi co najmniej 80-90% występującego tam kolagenu. Struktura  każdego rodzaju kolagenu składa się z trzech łańcuchów α, opartych na  typowej sekwencji aminokwasów, złożonej z aminokwasów glicyny, proliny, hydroksyproliny i hydroksylizyny, występujących naprzemiennie w różnej konfiguracji. Kolagen osiąga maksimum u dorosłych (w  wieku 20 lat), a następnie zaczyna się zmniejszać wraz ze starzeniem.

 

Mechanizm działania kolagen typu I po wstrzyknięciu wywiera działanie mechaniczne na fibroblasty, które z  kolei są stymulowane do produkcji nowej macierzy pozakomórkowej, a tym samym nowego kolagenu, elastyny i endogennych glikozaminoglikanów. Procedura ta, używana przez komórki do kontroli właściwości mechanicznych swojego środowiska, przekształca impulsy mechaniczne w sygnały biochemiczne i skutkuje procesem odkładania się,  rearanżacji lub usuwania macierzy w celu zachowania kształtu i funkcjonowania. W związku z tym ostatecznym celem złożonych wzajemnych powiązań na linii komórka-macierz- komórka w tkankach łącznych jest rozwój oraz późniejsze utrzymanie homeostazy, co służy utrzymaniu integralności strukturalnej oraz funkcjonowania tkanki.

 

Nithya Kolagen to sterylny proszek czystego kolagenu do wstrzyknięć podawany jako zawiesina głęboko do skóry właściwej lub na głębokości granicy między skórą właściwą a tkanką podskórną,

Zaleca się dawkowanie trzech aplikacji w odstępach co 2 tygodnie.

Protokół aplikacji można powtórzyć po trzech miesiącach od zakończenia poprzedniego zabiegu.

 

Efekty

  1. Redukcja objawów starzenia
  2. Regeneracja tkanek łącznych
  3. Korygowanie zniekształceń genetycznych

nithya zestaw

 

 

Nithya – pianka 100% czysty kolagen

Mus Nithya jest idealnym uzupełnieniem cyklu zastrzyków, ponieważ wspiera normalizację skóry oraz pomaga uzyskać lepsze efekty. Zważywszy na jego formułę oraz teksturę, mus ten jest idealny także do stosowania w innych zabiegach dermatologicznych, w których do naprawy tkanek wymagane jest zastosowanie pomocniczo kolagenu. Po procedurach dermatologicznych,do zmian skórnych, (leczenie przewlekłego owrzodzenia, zmian jamistych i pękania) a także w przypadku poparzeń i otarć.

 

 

 

nithya pianka